Terénní exkurze

ECO připravilo přírodovědné vycházky ve formě terénních exkurzí vedených zkušenými lektory. Jednotlivá témata vycházek jsou uvedena v následující nabídce. Na tyto exkurze je nutná rezervace. Využijte rezervační systém u jednotlivých témat.

Hepetologická exkurze

Při herpetologických exkurzích se zaměřujeme na poznávání plazů jako jsou hadi, ještěrky a želvy a obojživelníků jako jsou žáby, mloci, čolci a další druhy vyskytující se v naší přírodě. Studie plazů a obojživelníků jsou přínosná pro mnohé vědní disciplíny.

Herpetologicke-exkurze

Ornitologické a entomologické exkurze

Na ornitologických a entomologických exkurzích se věnujeme pozorování ptáků a motýlů. Učíme se rozeznávat jejich hlasy a charakteristické rysy. Objevíme nejznámější druhy ptáků žijících v lese a naučíme se stavět ptačí budku. Motýly jsou na druhou stranu jedním z nejzajímavějších druhů hmyzu. Dozvíte se zajímavosti ze života motýlů.

Ornito-exkurze

Botanické exkurze

Příroda a kultura se často úzce prolínají. Na botanických exkurzích se podíváme do světa rostlin různých druhů. Objevíme jejich přirozené prostředí i to jak je pro ně prospěšné. Poznáme charakteristiky známých i vzácných rostlin. Exkurze nás zavedou na louky, k rybníkům, lesům a dalším krajinám.

Botanicke-exkurze